Camping la Foce

3-stjernet struktur - Campo nell'Elba (Livorno), Toscana

Oversigt.

Camping la Foce, der har været åben siden 1954, er en lille familiedrevet virksomhed beliggende et stenkast fra sandstranden for enden af ​​bugten og kun 5 minutter på cykel fra centrum af Marina di Campo.

Vores campingplads har 100 pladser i skyggen af ​​fyrretræer og eukalyptus til telte, campister, teltvogne og campingvogne og også 4/5-personers bungalows ud mod havet udstyret med overdækket veranda og aircondition.

Vores campingplads tilbyder også maxi campingvogne til leje med 4/5 sæder ud mod havet udstyret med overdækket veranda og aircondition.

De faste konstruktioner er udstyret med tæpper og lagner, der skiftes gratis hver 7. dag, og forbrug af el, vand, gas, slutrengøring og parkering til bil er inkluderet.

Camping La Foce ligger for enden af ​​Marina di Campo-stranden i La Foce.

Tjenester.

Direkte adgang til stranden

Campingplads Camper

Wi-Fi

Restaurant

Tilmeld dig nyhedsbrevet

Få vores tilbud og gode råd

Du modtager en mail med dine præferencer med hensyn til ferie, ud over vores regelmæssige tilbud der er forbeholdt vore medlemmer

Jeg giver mit samtykke til behandlingen af mine personoplysninger ved KoobCamp S.r.l